Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği VISUAL ARTS EDUCATION ASSOCIATION

Etkinlikler Manşet

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

Saygıdeğer Türk ve Dünya Kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutlarız.

Saygılarımızla….

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Derneğimiz ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde 8 Mart 2021’de “Sanat, Kadın ve Şiddet” konulu çevrimiçi panel düzenlenmiştir. 

Modülatörlüğünü Derneğimiz Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Asuman AYPEK ARSLAN’ın yaptığı panelde Marmara Üniversitesi Ekonomik ve Sosyal Alanda Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Fatma AYANOĞLU ““Pandemi ve Kadın İstihdamı”, Emniyet Müdürü ve EGM Asayiş Daire Başkan Yardımcısı Tarıkhan ÇETİNER ‘Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Polisin Rolü ve Yürütülen Projeler’, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe OKVURAN “Kadın-Şiddet Temalarının Sanata ve Sanat Eğitimine Katkıları”, Tiyatro Oyuncusu ve Yönetmen Tamer LEVENT “Türk Toplumunda Sanat ve Kadın” Rehberlik Eğitim Toplumsal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği, Kalkınma Uzmanı Emel ANDREWS “Kadın ve Kalkınma: Leap Natural Modeli” sunumları ile değerli görüşlerini paylaştılar. 

Yine aynı kapsamda 120 sanatçının katılımı ile “Kırmızı” temalı uluslararası çevrimiçi jürili karma sergi 8 Mart 2021 tarihinden itibaren Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi web sitesi www.mgu.edu.tr adresinde ziyaretçileri ile buluşmuştur.