Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği (GÖRSED) ve Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi (ZGEF) tarafından 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel düzenlenen Uluslararası Görsel Sanatlar Eğitimcileri Karma Sergisi ve “Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Eğitim”temalı panel büyük bir ilgiyle gerçekleşti (www.gorsed.org.tr).

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Sanat Galerisindeki sergimizin açılışına, ZGEF Dekanı Prof. Dr. Giray TOPAL, GÖRSED Onursal Başkanı Prof. Dr. Vedat ÖZSOY, GÖRSED Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Güzin AYRANCIOĞLU, Öğretim Üyeleri, Görsel Sanatlar Öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Sergiye 17’si yurtdışından olmak üzere 100 civarında sanatçı eserleriyle katıldı.

Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen panele, Rektör Prof. Dr. Talip GÜL, Dekan Prof. Dr. Giray TOPAL, Dicle üniversitesinin ve yurdun 10 farklı üniversitesinden gelen öğretim üyeleri, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan panelin açılışında GÖRSED Onursal Başkanı Prof. Dr. Vedat ÖZSOY bir konuşma yaptı. Rektör Prof. Dr. Talip GÜL ve Dekan Prof. Dr. Giray TOPAL’ın günün anlam ve önemiyle ilgili yaptıkları konuşmaların ardından GÖRSED’in gelenekselleşen yılın “Görsel Sanatlar Eğitimi Hizmet Onur Ödülü” ile “Yılın Görsel Sanatlar Eğitimcisi Ödülü”nü sahiplerine verdiler.

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Ali Osman ALAKUŞ’un yaptığı panelin konuşmacıları ve konu başlıkları; Doç. Dr. Levent MERCİN Dumlupınar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi “Sanat, Teknoloji ve Müzeler”, Doç. Dr. Serdar TUNA Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Eğitim Fakültesi “Görsel Sanatlar Eğitiminde Dijital Teknolojinin Kullanımı”, Yrd. Doç. Dr. Doğan ARSLAN Medeniyet Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi “İmgenin Sanat ve Tasarım İletişimindeki Konumu”, Yrd. Doç. Dr. Levent ÇORUH Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi “Sanat ve Tasarım Eğitiminde Sanal ve Artırılmış Gerçeklik”, Okutman Onur TOPRAK Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi “Sanat Eğitiminde İnteraktif Dönem ve Uygulama Örnekleri”, Mehmet Ali AKSAKAL Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni “Fotoğraf Teknolojilerinin İletişim Boyutu ve Sanat Eğitimine Yansımaları”.

 

Görüşlerinizi belirtebilirsiniz :

×

Yorumlar kapalı.