Merhaba arkadaşlar, 20-23 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirdiğimiz 26. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresi çok başarılı geçti. Açılışının saygı duruşu, İstiklal Marşı, açılış konuşmaları, Uluslararası Sergi açılışı ile başladığı kongre Prof. Dr. Michael W. Apple’ın sunumu ve Prof. Dr. Yüksel Göktaş’ın “Makaleler Nasıl Reddedilir?” adlı çalıştayı ile devam etti. 1200’ün üzerinde bildirisiyle bilim ve sanat insanının katıldığı kongrede sanat eğitimi alanında da 25 kadar bildiri sunuldu. Yurtiçi ve yurtdışından jürilerin değerlendirip seçtikleri ve Ulusal Eğitim Dernekleri (ULED) Platformunun önemli iki derneği olan GÖRSED ve SEDER’in işbirliğiyle gerçekleştirilen ICES/UEBK 2017 Uluslararası Sergi, bu konsepteki bir kongrede ilk olması ve kongre süresince ilgiyle izlenmiş olması bakımından bilim-sanat buluşmasının güzel bir örneği oldu. 
 
GÖRSED ve Nesibe Aydın Okulları işbirliğiyle 24 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 13.00’te Columbia British Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Ass. Prof. Dr. Sandrine Han’ın konuşmacı olduğu “Sanal/Dijital Ortamın Görsel Sanatlar Eğitiminde Kullanılması” temalı bir konferans verildi. Ankara’dan farklı üniversitelerden birçok akademisyen, sanat eğitimcisi ve öğrencinin katıldığı konferansa ilgi büyüktü. Konya, Diyarbakır, Kütahya, Denizli, Eskişehir ve Şanlıurfa gibi yurdun dörtbir yanından katılımın gerçekleştiği konferans, güncel bir sanat yaklaşımını konu ediniyordu.
 
Konferansın ardından  Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği (GÖRSED) öncülüğünde ve Nesibe Aydın Okulları ev sahipliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında geleneksel Uluslararası Resim sergisinin ikincisi olan “23 Nisan Çocuk Bayramı-Benim Adım Mutlu Çocuk” konulu serginin açılışı gerçekleşti. Ülkemizin birçok ilinden ve dünyanın da birçok ülkesinden çocukların çalışmalarıyla katılmış olduğu sergi, akademisyenlerin yanı sıra öğrenci, veli ve öğretmenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 
 
Yeni sanatsal aktivitelerde buluşmak dileğiyle selam ve saygılar…
 
Prof. Dr. Ali Osman ALAKUŞ   

Görüşlerinizi belirtebilirsiniz :

×

Yorumlar kapalı.