Devamını oku

GÖRSED’den, Prof. Dr. Mustafa Ayaz’a onur ödülü

  Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- GÖRSEL Sanatlar Eğitimi Derneği, (GÖRSED) Türkiye’de sanat ve tasarım eğitiminin gelişmesine sağladığı katkı ve görsel sanatlar eğitimcisi yetiştirmedeki başarısı nedeniyle bu yılki ‘Görsel Sanatlar Eğitimi Hizmet Onur Ödülü’nü Prof. Dr. Mustafa Ayaz’a verdi. Mustafa Ayaz Müzesi…;Devamını oku +

Kategori: Çeşitli, Duyurular, Etkinlikler, Manşet, Projeler
Devamını oku

Paulinda proje hamuru ile oyuncak atölyesi

Görsed üyelerimizden Şükran Şahin’in önderliğinde Kamuran Miyonyedi, Bilge Aliusta ve Begüm Karabiber’in de katılımıyle “Paulinda proje hamuru ile oyuncak atölyesi” etkinliği gerçekleştirilmiştir. Bu etkinliği destekleyen Umur Kırtasiye’ye ve katılımcı öğrencilerimize Görsed olarak teşekkür ederiz.    

Kategori: Çeşitli, Duyurular, Etkinlikler, Galeri, Projeler

GÖRSED ve YAB (Youth Art Bridge)

YAP_logo2

YAB NEDİR?

YAB (Youth Art Bridge), Görsel Sanat Egitimi Dernegi içinde gençlige yönelik faaliyetler gösteren bir gençlik grubudur.

YAB’ in Amaçlari:

•  Gençlerin yaraticiliklarini ve becerilerini gelistirebilecek sanatsal ve kültürel faaliyetleri cesaretlendirmek ve onlara rehberlik etmek.

•  Sanatsal ve kültürel deneyimden yoksun gençleri çesitli aktiviteler yapmalari için bir araya getirmek.

•  Kendilerini ifade etmenin yollarini bulabilmeleri için onlara olanaklar tanimak.

(daha&helliip;)

Kategori: Projeler

Euro-Med (Avrupa Akdeniz Gençlik Eylem Programı)

ca3ed52fc349f6ac81258fe258ee9dc3

Avrupa-Akdeniz Gençlik Eylem Programı (Euro-Med Gençlik Programı), 12 Akdeniz ortağına gençlik alanında üçüncü ülkelerle işbirliği bağlamında ayrıcalıklı bir pozisyon sağlayan bir Avrupa Birliği Gençlik Programıdır. Amacı, gençlerin sosyal yaşama ve çalışma hayatına entegrasyonunu kolaylaştırmak ve de Akdeniz ortak ülkelerinde toplumun demokratikleşmesine destek sağlamaktır. Euro-Med Gençlik Programı Barselona Sürecinin üçüncü bölümünde yer alan “sosyal, kültürel ve insani konularda ortaklık” başlıklı üç bölgesel programdan biridir.Euro-Med Gençlik Programının 1. Fazı (1999-2001), Avrupa Komisyonu ve Barselona süreci için Avrupa-Akdeniz Komitesi tarafından kabul edilmiştir. 1 Ocak 1999’da başlayıp iki yıl sürecek olan pilot bir eylem olarak, 9.7 milyon Euro’luk bir bütçe (6 milyonu MEDA’dan, 3.7 milyonu GENÇLİK’ten) ile kurulmuştur. Euro-Med Gençlik programının ilk fazı yabancı uzmanlar tarafından bir değerlendirmeye tabi tutulmuştur. Programın ikinci fazının amaçları da bu değerlendirme doğrultusunda ortaya çıkmıştır.

(daha&helliip;)

Kategori: Projeler